Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami dotyczącymi wycinki i pielęgnacji drzew. Znajdą tu Państwo ciekawe, intrygujące i kontrowersyjne pytania, z którymi spotykamy się na co dzień podczas wykonywania naszej pracy.

Na wycinkę jakich drzew potrzebna jest zgoda?

W bardzo dużym skrócie:

  • osoby fizyczne chcące usunąć drzewa mają obowiązek uzyskania zezwolenia. Jest ono uzależnione od obwodu pnia mierzonego na wysokości 5cm od gruntu. W przypadku: topól, wierzb, klonów jesionolistnych i srebrzystych - >80cm, kasztanowców zwyczajnych, robinii akacjowych, platanów klonolistnych - >65cm i pozostałych drzew - >50cm. W przypadku gdy drzewa maja mniejsze obwody niż wyżej wymienione nie potrzeba zgody na wycinkę
  • Zgody na wycinkę potrzebujemy również na krzewy sadzone w naszych przydomowych ogrodach. Krzewy takie jak np. tuja, cypryśnik, bukszpan.

O szczegóły prosimy pytać telefonicznie lub mailowo – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zobacz nas na Facebooku

Czy posiadacie własny sprzęt, tzn. pilarki do wykonania wycinki drzewa?

Mamy w swoim warsztacie pilarki spalinowe i akumulatorowe marki Stihl i Husqvarna. Właściwie wszystkie lepsze modele. Jesteśmy firmą specjalizującą się w wycince i pielęgnacji drzew. Posiadamy komplet sprzętu niezbędnego do wykonania prac.

Co jeśli ekipa Pro-Arbor uszkodzi mój samochód lub dom podczas wykonywania swojej pracy?

Do tej pory nie zdarzył nam się taki wypadek. Jednak w razie wypadku bierzemy to na siebie i nie uciekamy z miejsca wypadku. Posiadamy wysokie ubezpieczenie OC z wiarygodnej firmy PZU. Nr. polisy OC otrzymacie Państwo przed rozpoczęciem pracy.

Co jeśli ekipa Pro-Arbor zniszczy nagrobek podczas wycinki drzew lub pielęgnacji na cmentarzu?

Do tej pory nie zniszczyliśmy żadnego nagrobka. Jednak gdyby coś takiego się stało, to pomnik zostanie naprawiony, a koszty zostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej OC PZU.

Jak wygląda wypielęgnowane drzewo?

Przez całe drzewo przedostaje się więcej światła, nie widać na nim suchych i nadłamanych konarów. Młode pędy wyrastające wprost z głównego konaru są usunięte. Suche konary lub pozostałości po nich nazywane tylcami również są usuwane.

Nasze spostrzeżenia ze źle wykonanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz inwestycyjnych